Podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Patriotyzm i Polska w oczach młodego człowieka”

9 listopada 2022 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się podsumowanie i  wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. ,,Kocham Cię Polsko! Patriotyzm i Polska w oczach młodego człowieka”. Zadanie publiczne realizowane było przez  Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresach: kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego oraz upowszechniania turystyki i krajoznawstwa przy wsparciu finansowym z budżetu Powiatu Limanowskiego.

Konkurs „Kocham Cię Polsko!” skierowany był  do dzieci i młodzieży zamieszkującej obszar Powiatu Limanowskiego. Tematyka prac konkursowych obejmowała Polskę – jej przeszłość i teraźniejszość, więź z krajem ojczystym, uczucia i postawy patriotyczne, a także ukazanie symboli narodowych w formie plastycznej.

Celem zadania było natomiast promowanie postawy patriotyzmu wśród najmłodszych mieszkańców powiatu limanowskiego, kształtowanie poczucia więzi z tradycją, historią i kulturą narodową , symbolami narodowymi,  propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej poprzez sztukę plastyczną , kształtowanie kreatywności i inwencji twórczej, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej  dzieci, czerpanie radości z procesu tworzenia i prezentacja dziecięcej twórczości.

Jak podkreślają organizatorzy, ilość oraz wysoki poziom wykonania prac zgłoszonych w konkursie przerosła najśmielsze oczekiwania. Zgłoszono bowiem aż 82 prace, z których Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej zadecydowało o wyborze 22 najlepszych. Ich autorzy wzięli udział w spotkaniu w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, a towarzyszyli ich najbliżsi i opiekunowie.

Młodym artystom zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga przekazał laureatom gratulacje oraz  podziękowania za ich zaangażowanie w tak ważny projekt, wyrażenie za pomocą sztuki swojego patriotyzmu oraz  za wykazanie się znajomością historii i kultury swojego regionu i kraju.

Po ceremonii wręczenia nagród odbyło się wspólne podziwianie prac konkursowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom  konkursu pn. ,,Kocham Cię Polsko! Patriotyzm i Polska w oczach młodego człowieka ”oraz jego Organizatorom.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content