Podsumowanie Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

24 września 2024

24 września br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej za rok szkolny 2023/2024. To coroczne wydarzenie stanowi doskonałą okazję do podsumowania osiągnięć sportowych młodzieży oraz podziękowania wszystkim, którzy wspierają rozwój sportu w regionie.

Podczas uroczystości Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Limanowej Pawłem Piętą wręczyli nagrody najlepszym szkołom, które wyróżniły się w rywalizacji sportowej.

W roku szkolnym 2023/24 Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował aż 119 finałów powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Łącznie w rywalizacjach sportowych wzięło udział 6450 uczniów z całego powiatu. W klasyfikacji końcowej Małopolskiego Współzawodnictwa Sportowego na 22 powiaty reprezentacja Powiatu Limanowskiego zdobyła bardzo wysokie IV miejsce.

Wyniki współzawodnictwa sportowego za rok 2023/2024:

Igrzyska Dzieci (klasy I-VI szkoły podstawowej):

I miejsce: SP 1 Mszana Dolna
II miejsce: SP 3 Limanowa
III miejsce: SP Poręba Wielka

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII szkoły podstawowej):

I miejsce: SP Poręba Wielka
II miejsce: SP 1 Mszana Dolna
III miejsce: SP 3 Limanowa

Licealiada Młodzieży (szkoły ponadpodstawowe):

I miejsce: ZS 1 Limanowa
II miejsce: I LO Limanowa
III miejsce: ZSOiZ Limanowa

Na zakończenie spotkania Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wyraził serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w rozwój sportu szkolnego oraz pogratulował młodzieży osiągniętych sukcesów.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach sportowej rywalizacji!

[ssba-buttons]