Polecamy na najbliższy weekend

terminarz

W dniach 25 – 26 sierpnia odbędzie się w Pasierbcu coroczny Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Główne uroczystości, poprzedzone tygodniowymi nabożeństwami, obchodzone będą w sobotę  oraz niedzielę 25 – 26 sierpnia.

Sobota

17.00 – Różaniec, 18.00 – Msza św. i Nowenna, 19.00 – Dróżki Maryjne, 21.00 – Nabożeństwo Przebłagalne, 22.00 – Droga Krzyżowa

Niedziela

24.00 – Uroczysta Msza św., 2.00 – Litania Pątnicza, 3.00 – Czuwanie, 6.30 – Godzinki

7.00, 9.00 – Msze św., 11.00 – Uroczysta Suma, 15.00 – Droga Krzyżowa, 16.00 – Msza św.,

17.30 – Różaniec, 18.00 – Msza św. i zakończenie odpustu

Po uroczystościach odpustowych, przez cały tydzień podczas mszy świętych o godz. 6.30, 11.00 i 18.00 dziękujemy wraz z parafią i pielgrzymami za otrzymane łaski podczas odpustu.

zdjęcie

Zapraszamy również na przybycie na Dożynki Gminy Kamienica, które odbędą się w Zalesiu w dniu 26 sierpnia br. Organizatorami są: Gmina Kamienica, Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy, Parafia Rzymskokatolicka w Zalesiu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu. Partnerem przedsięwzięcia jest m.in. Powiat Limanowski.

Program uroczystości obejmuje:

14.30 – przejście korowodu dożynkowego z placu remizy OSP do kościoła,

15.00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Zalesiu,

16.30 – oficjalne otwarcie dozynek przy remizie OSP,

17.00 konkurs wieńców dożynkowych.

Od godz. 17.30 rozpocznie się VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie rytmy i smaki”, który będzie połączony z dozynkami w Zalesiu. Wystąpi Orkiestra Dęta im. św. Floriana ze Szczawy, Zespół Regionalny „Zasadnioki” z Zasadnego, grupa artystyczna ze Stowarzyszenia Seniorów Gminy Kamienica, „Plener Show” z przebojami lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. W godzinach wieczornych odbędzie się zabawa w beskidzkim rytmie z udziałem zespołu „Summer Band”.

Nie zabraknie również potraw kuchni regionalnej oraz licznych atrakcji dla dzieci.

logo

 

VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego  ‚Beskidzkie Rytmy i Smaki” będzie miał miejsce również w Parku Miejskim w Limanowej 26 sierpnia. Będzie to spotkanie z regionalną muzyką. Na początek zaprezentuje się Zespół Regionalny „Spod Kicek”, następnie „Banda Burek” i chorwacki zespół KUD „Ante Zaninović”. Na zakończenie imprezy zagra Zespół „GóralFolk”.

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce i rękodzieło artystyczne. Odbędzie się również kiermasz produktów regionalnych.  Celem Festiwalu ,,Beskidzkie Rytmy i Smaki” jest m. in. prezentacja bogatej kultury, tradycji, zwyczajów, regionalnych smaków, zespołów folklorystycznych i twórczości ludowej z regionu Beskidu Wyspowego. Dodatkowymi atrakcjami będą degustacje potraw. Organizatorem spotkania jest Urząd Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.

zdjęcie

W niedzielę, 26 sierpnia będzie również organizowane wyjście na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę. Plan wycieczki obejmuje:

Godz. 8.00
Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki,
Godz. 11.00
– Przywitanie gości przez gospodarza Gminy,
– Msza Św. Polowa,
– Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych,
– Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna,
– Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK,
– Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK,
– Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie,
– Wspólny grill i regionalne potrawy,
– Zbiorowa fotografia,
Godz. 15.00
– Wyjście na trasę,
Godz. 16.00-17.00
– Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki.

zdjęcie

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Nowym Sączu wraz z Urzędem Gminy w Dobrej zapraszają na Krajowa Wystawę Psów Myśliwskich, która odbędzie się 26 sierpnia w Parku im. Małachowskich w Dobrej.

Wystawa rozpocznie się o godz. 10.00, natomiast zakończenie z wyborem najpiękniejszego psa planowane jest na godz. 14.00. W trakcie wystawy będzie poczęstunek z myśliwskiej grochówki, przygotowanej przez myśliwych. Serdecznie zapraszamy!

zdjęcie

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij