Pomoc dla samorządów w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0.

Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk oraz Starosta Limanowski- Mieczysław Uryga w trakcie briefiengu prasowego przed budynkiem Starostwa

W dniu dzisiejszym przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Limanowej, odbył się briefing Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka i Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi. Podczas wystąpienia omówiono założenia Tarczy Antykryzysowej 5.0. Zachęcano samorządy powiatu limanowskiego do skorzystania z tej formy wsparcia. 

Kwota wsparcia dla powiatu limanowskiego, to prawie 5 mln złotych, a dla gmin powiatu limanowskiego 17 430 604 złotych.

Pieniądze mogą być przeznaczone na budowę dróg, chodników, wodociągów, na inwestycje gospodarki wodno –  ściekowej , ale również na  modernizacje i remonty przedszkoli, szkół. Pozyskane środki pomogą w realizacji m.in. budowy oddziału geriatrycznego przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jest to nowe narzędzie w rękach sprawnie działającego samorządu lokalnego. Wnioski będzie można składać do połowy sierpnia br. za pośrednictwem wojewody, a pieniądze będą w dyspozycji włodarzy samorządowych już we wrześniu br.

Jak zaznaczył Starosta Mieczysław Uryga – Dzięki wsparciu nasze plany i inwestycje nie będą zagrożone, będziemy mogli spokojnie realizować te inwestycje, zadania, które możemy uzupełnić o wkład własny. Środki te nie muszą być wykorzystane w 2020 r.

To pomysł rządu na łagodzenie skutków przejścia przez czas pandemii dla samorządów – gmin, powiatów i miasta. Gminy otrzymają pomoc adekwatnie do rozpoczętych, prowadzonych inwestycji. Myślę, że ta pomoc jest oczekiwana i bardzo znacząca, pozwoli zabezpieczyć środki własne- podkreślił Poseł Wiesław Janczyk.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content