Porządek obrad IV sesji Rady Powiatu Limanowskiego

9 września 2024 r.

W środę, 11 wrześni 2024 r. o godz. 9.00 odbędzie się III sesja Rady Powiatu Limanowskiego.
Transmisja obrad będzie dostępna tutaj.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Wnioski do porządku obrad.
3.  Przyjęcie protokołu z III sesji Rady Powiatu.

4. Wystąpienia zaproszonych gości:

– zapytania Radnych;
– odpowiedzi.

1. Sprawozdanie Starosty Limanowskiego z pracy Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2024 r.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Limanowskiego.
  4. Zapoznanie ze zbiorczym sprawozdaniem Zarządu Powiatu Limanowskiego z dokonanych umorzeń wierzytelności jednostek organizacyjnych Powiatu Limanowskiego oraz ulg za okres od początku roku do 30.06.2024 r.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Małopolskiego.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Spółki „Gorczańskie Wody Termalne” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zmiany umowy spółki i objęcia udziałów w podwyższonym kapitale.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie akceptacji wyrażenia zgody przez Zarząd Powiatu Limanowskiego Szpitalowi Powiatowemu na wydzierżawienie mienia nieruchomego Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
  8. Zapoznanie z informacją o poziomie wykonania kontraktu z NFZ w I półroczu 2024 r. oraz o bieżącej sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego.

Przerwa w obradach

1. Podjęcie uchwały w sprawie uznania skargi na Starostę Limanowskiego i Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Limanowej za bezzasadną.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru delegatów do reprezentacji w Kongresie Stowarzyszenia pod nazwą Związek Euroregion „Tatry”.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej na zadanie pn.: „Prace konserwatorskie i restauratorskie 4 stacji Drogi Krzyżowej” w kościele pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, wpisanym do rejestru zabytków.
  4. Zapoznanie ze sprawozdaniami z działań podejmowanych w roku 2023 przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie na terenie powiatu limanowskiego.
  5. Zapoznanie ze sprawozdaniem z kontroli Komisji Rewizyjnej za okres od 16 grudnia 2023 r. do 30 czerwca 2024 r.
  6. Zapoznanie z korespondencją oraz sprawami bieżącymi.
  7. Informacja o interpelacjach i zapytaniach Radnych.
  8. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  9. Zakończenie obrad IV sesji Rady Powiatu Limanowskiego.

[ssba-buttons]