Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

członkowie rady przy stole konferencyjnym

6 marca 2024 r.

5 marca br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, któremu przewodniczył Wojciech Włodarczyk. Członków Rady przywitał Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, następnie dziękując zebranym za pracę i podejmowane działania na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy. W spotkaniu uczestniczyła także wicestarosta Agata Zięba.

W trakcie posiedzenia Rada zapoznała się z aktualną informacją o stanie bezrobocia na terenie powiatu limanowskiego oraz działalności PUP w Limanowej za 2023 r. Najważniejsze zagadnienia omówił Marek Młynarczyk – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej. Następnie zaprezentowane zostały sprawozdanie z działalności Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej oraz informacja o wydatkowaniu środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2023 roku. W dalszej części Rada pracowała nad ustaleniem potrzeb szkoleniowych i planowanych kierunkach szkoleń osób bezrobotnych i poszukujących pracy w roku 2024.
Przedmiotem obrad było również podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia przedstawiciela Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej do składu Rady Branżowego Centrum Umiejętności w Mszanie Dolnej. Wybrany został Grzegorz Wójcik – radny powiatowy i członek Komisji Edukacji Rady Powiatu Limanowskiego.

starosta przemawia do członków rady