Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

8 marca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się  posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej, któremu przewodniczył Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

W trakcie posiedzenia Rada pozytywnie zaopiniowała wnioski trzech szkół z terenu powiatu limanowskiego: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej w sprawie uruchomienia nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik programista oraz technik reklamy, Zespołu Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej w sprawie uruchomienia nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik rachunkowości oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej w sprawie uruchomienia nowego kierunku kształcenia w zawodach: dekarz, lakiernik samochodowy, przetwórca mięsa oraz technik reklamy.

W dalszej części posiedzenia członkowie Rady zapoznali się z aktualną informacją o stanie bezrobocia na terenie powiatu limanowskiego oraz działalności PUP w Limanowej, którą przedstawił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej – Marek Młynarczyk. Przedmiotem obrad było również wyrażenie opinii w sprawie przyznania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników jednostek organizacyjnych podległych powiatowi limanowskiemu.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij