Powiat Limanowski otrzyma dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych!

Prezes Rady Ministrów, zatwierdził listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście tej znajduje się również dofinansowanie dla trzech projektów Powiatu Limanowskiego.

Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat Limanowski przebuduje i wyremontuje odcinki dróg powiatowych w Mszanie Górnej i Łętowem, Stróży, a także Słopnicach i Zalesiu. Przekazana kwota z FDS dla Powiatu Limanowskiego wyniesie łącznie ponad 9 mln 647 tys.

Pierwsze zadanie to przebudowa drogi powiatowej nr 1615K Mszana Górna – Wilczyce na odcinku blisko 3 km w miejscowościach Mszana Górna i Łętowe. Wartość projektu to 7 mln 476 tys. zł. Kwota dofinansowania 3 mln 738 tys. zł.

Drugie zadanie przebudowa drogi powiatowej nr 1620K Skrzydlna – Wilkowisko na odcinku około 800 metrów w Stróży. Wartość zadania to 2 mln 123 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 1 mln 61 tys. zł.

Trzecie zadanie będzie obejmować remont drogi  powiatowej nr 1613K Zamieście – Słopnice – Zalesie, na odcinku o długości blisko 7 km w miejscowościach Słopnice i Zalesie. Wartość zadania to 9 mln 694 tys. zł. Kwota dofinansowanie wyniesie 4 mln 847 tys. zł.