Powiat Limanowski otrzymał dofinansowanie w ramach Programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”

Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przyznaniu Powiatowi Limanowskiemu dofinansowania w wysokości 152 320,00 złotych na realizację inwestycji rekreacyjno – sportowej w ramach Programu modernizacji boisk i miejsc rekreacji w oparciu o pomoc finansową jst.

Symboliczny czek gwarantujący przyznanie dofinansowania, odebrała – w Krościenku nad Dunajcem z rąk Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego – Agata Zięba Wicestarosta Limanowski.

W ramach niniejszego dofinansowania do końca października 2020 r., w Dobrej zostanie przeprowadzona modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Remontowi poddane zostanie boisko do piłki ręcznej, koszykówki, tenisa i siatkówki. Modernizację przejdą także skocznia do skoku w dal oraz bieżnia.  Zadanie obejmuje ponadto zabudowę piłkochwytów z bramkami oraz wykonanie utwardzonego terenu pod dojście do infrastruktury, montaż ławek i  koszy na śmieci.

Całkowita wartość planowanej inwestycji to 330 286,98 złotych.

Jak podkreślił Marszałek Witold Kozłowski – Środki finansowe przeznaczone na modernizację obiektów sportowych pozwolą mieszkańcom naszego regionu na aktywne i twórcze spędzanie czasu wolnego. Umożliwią także rozwijanie zainteresowań i pasji sportowych (…) Pamiętajmy, że sport to bardzo ważna część uczniowskiego życia. Kształtuje charakter, uczy współpracy i wytrwałości.
 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content