Powiat Limanowski przekazał 100 drzew dla pszczelarzy

9 października 2019 Powiat Limanowski przekazał pszczelarzom miododajne gatunki drzew przeznaczonych do nasadzeń w obrębie pasiek.

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciechem Włodarczykiem przekazali 100 lip i klonów na coroczne Święto Drzewa, które odbywa się w całym kraju 10 października. Drzewa zostały odebrane przez przedstawicieli kół pszczelarzy działających na terenie powiatu limanowskiego zrzeszonych w Karpackim Związku Pszczelarzy oraz Wojewódzkim Związku Pszczelarzy.

Sadzenie drzew odbywa się w ramach „Programu edukacji ekologicznej społeczeństwa w Powiecie Limanowskim 2019” dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Tegoroczne obchody sadzenia drzew mają na celu polepszenie warunków bytowania owadów zapylających głównie pszczół, przy równoczesnym zwiększaniu bioróżnorodności przyrodniczej oraz zwiększaniu zieleni wysokiej wraz z edukacją najmłodszych pokoleń, w zakresie niezmiernie ważnej roli jaką odgrywają pszczoły w naszym życiu – informuje Starosta Limanowski.

image_pdfimage_print

Udostępnij