Powiat Limanowski w akcji: ,,Od Powiatu dla Klimatu’’

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku , na płycie Rynku Limanowskiego,
w ramach przeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej, odbyły się obchody II Małopolskiego Dnia dla Klimatu. Uczyniliśmy drzewa symbolem naszej akcji, bo drzewa to nasi wielcy sojusznicy
w walce o dobry klimat.

Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia uroczystości przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę. Obecni byli również Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: Wojciech Włodarczyk oraz Czesław Kawalec, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia mieszkańcy Powiatu Limanowskiego zostali zaproszeni do odwiedzenia stoiska z sadzonkami drzew, stoiska z nasionami miododajnymi, stoiska informacyjnego na temat programu ,,Czyste Powietrze’’ oraz do stoiska z regionalną kuchnią ekologiczną. W obchody wydarzenia włączyło się także Nadleśnictwo Limanowa, które zasponsorowało 500 szt. sadzonek. Jednocześnie, każdy kto otrzymał sadzonkę mógł skorzystać z porady edukacyjnej odnośnie sposobu jej zasadzenia.

W ramach akcji do mieszkańców Powiatu Limanowskiego trafiło łącznie ponad 3000 sadzonek, które z pewnością przyczynią się dla dobra Klimatu.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content