Powiat limanowski wraca do strefy żółtej

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiat limanowski znowu wrócił na żółta listę. Obostrzenia mają zacząć obowiązywać z piątku na sobotę.

Wprowadzona „żółta strefa” oznacza, że:

– w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic, należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny
– wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób
– w restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest tez limit maks. 1 osoba na 4 mkw
– w kinach obowiązuje  limit 25 proc. zajętych miejsc
– przy organizacji targów i kongresów obowiązuje limit 1 osoba na 4 mkw (obowiązek zakrywania ust i nosa)
– w parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 mkw
– limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 mkw
– wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 proc. widowni (obowiązek zakrywania ust i nosa)
– wydarzenia kulturalne do 100 osób (obowiązek zakrywania ust i nosa)

W kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.