Powiat Limanowski wychodzi z czerwonej strefy. Aktualizacja listy regionów objętych obostrzeniami

Nowe zasady bezpieczeństwa w wybranych powiatach - informacja Ministerstwo Zdrowia, mapa

Powiat Limanowski od soboty 12.09. wraca do żółtej strefy w związku z dzisiejszą aktualizacją danych Ministerstwa Zdrowia. Oznacza to, że obostrzenia obowiązujące od  tygodnia zostaną złagodzone.

Przypomnijmy, że „żółtych powiatach” w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic.

• Nadal obowiązuje natomiast zachowywanie 1,5 metrowego dystansu społecznego.
  • Podczas organizacji wesel i innych imprez rodzinnych obowiązuje limit do 100 osób.
  • W restauracjach i punktach gastronomicznych jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz limit gości – 1 osoba na 4 mkw.
  • W kościołach nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
  • Pozostałe obostrzenia: kina, inne wydarzenia kulturalne: 25 proc. zajętych miejsc; targi, konferencje, kongresy, wystawy: 1 osoba na 4 mkw., obowiązek zakrywania ust i nosa; parki rozrywki, wesołe miasteczka: 1 osoba na 5 mkw.; siłownie, kluby i centra fitness: 1 osoba na 7 mkw.; wydarzenia sportowe: 25 proc. widowni oraz obowiązek zakrywania ust i nosa.

Warto podkreślić, że aktualnie do strefy czerwonej nie należy już żaden powiat w Polsce. W Województwie Małopolskim w strefie żółtej, oprócz powiatu limanowskiego znajduje się powiat tatrzański. Powiaty nowotarski i myślenicki zostały wskazane jako zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Więcej informacji dotyczących zasad regionalizacji można znaleźć pod adresem www.gov.pl.

źr.:Ministerstwo Zdrowia