Powiat Limanowski z dofinansowaniem do nowoczesnego nauczania w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

Blisko 200 projektów realizowanych przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, a wśród nich projekt Powiatu Limanowskiego otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020. 7 października w krakowskim Muzeum Lotnictwa Starosta Limanowski Mieczysław Uryga odebrał z rąk Wicemarszałka Łukasza Smółki list intencyjny z dofinansowaniem na kwotę 33 tys. 833 zł do zadania pn. „Nowoczesne nauczanie w I LO w Limanowej w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – edycja IV”.

To już czwarta edycja nowoczesnego nauczania w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej realizowana w szkołach ponadpodstawowych w powiecie limanowskim. Projekt ten ma na celu wzrost kompetencji i postaw uczniów ze szczególnymi potrzebami w I LO w Limanowej poprzez współpracę z małopolskimi uczelniami wyższymi z przedmiotów biologia, matematyka, a także kształtowanie właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy – informuje Starosta Limanowski.

Realizatorem projektu jest I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej. Dofinansowanie z RPO w roku szkolnym 2019/2020 wyniesie 33 833,66 zł czyli  95% kwoty całkowitej – 35 614,38 zł. Pozostała część dofinansowania zostanie uzupełniona ze środków własnych Powiatu Limanowskiego.

W ramach Projektu realizowane są zadania związane z prowadzeniem dodatkowych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, tj.:

  • zajęcia on-line: obszar tematyczny – biologia (w tym wyjazdy na uczelnię wyższą)
  • koła naukowe: obszar tematyczny – biologia
  • koło naukowe: obszar tematyczny – matematyka

Projekt obejmuje także zakup pomocy dydaktycznych do pracowni biologicznej i matematycznej.

 

 

fot.: UMWM

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content