Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca do podjęcia się misji rodzica zastępczego

Corocznie w rodzinach zastępczych na terenie Powiatu Limanowskiego zostaje umieszczonych kilkoro dzieci. Opuszczenie domu rodzinnego, jaki by on nie był, jest dla dzieci trudnym doświadczeniem. Na szczęście większość z nich znajduje swoją przystań wśród bliższych lub dalszych członków rodziny. Pamiętać należy, że z różnych przyczyn, nie zawsze jest taka możliwość i wówczas opieki podejmują się osoby w żadnym stopniu niespokrewnione z dziećmi.

Jest to niełatwa misja, bo niełatwe jest wychowanie człowieka. Jednak uśmiech dzieci, a z czasem ich szczere uczucie potrafią  wynagrodzić wszelkie trudności. Patrzenie jak wychowankowie nabierają pewności siebie, jak rozkwitają dodaje skrzydeł i sił do rozwiązywania codziennych spraw.

Wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu rodzin zastępczych zapraszamy do kontaktu z  Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, z siedzibą przy ul. M.B. Bolesnej 16 lub telefonicznie 18 44 99 757.

Pracownicy Zespołu udzielą szczegółowych informacji dotyczących procedur związanych z zakwalifikowaniem do pełnienia funkcji rodziny zastępczej i odpowiedzą na ewentualne pytania.

image_pdfimage_print

Udostępnij