Powiatowy Dzień Strażaka

W piątek 18 maja na limanowskim rynku odbyły sie Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w intencji Strażaków . Po uroczystej Mszy Św. nastąpił przemarsz pododdziałów na rynek, gdzie nastąpiło złożenie raportu, przegląd pododdziałów i podniesienie flagi państwowej. Nastepnie odbyło się wręczenie odznaczeń, awansów i listów gratulacyjnych a także wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości.

Zapraszamy do fotorelacji na FACEBOOKU

Fot. W.Chojnicki

Podczas wydarzenia Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi Orderu Św. Floriana.

Urszula Nowogórska otzrymuje odznaczenie

List gratulacyjny dla urszuli nowogórskiej

Wśród odznaczonych znaleźli się:
asp Tomasz MICHURA – Odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę
kpt. Andrzej JUROWICZ – odznaczony srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej
kpt. Wojciech BOGACZ – odznaczony brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej

Odznaczeni złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa:
mł. bryg. Wojciech FRĄCZEK
mł. bryg. Krzysztof HYBEL
asp. sztab. Andrzej CZAJA
asp. sztab. Paweł WIELEK

Odznaczeni srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa: