Powiatowy konkurs historyczny – Znaj Znak

Po zakończonym konkursie Dariusz Gorajczyk - pracownik Krakowskiego Oddziału IPN wygłosił dla uczestników i ich opiekunów prelekcję

W Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku już po raz piąty odbył się powiatowy konkurs historyczny „Znaj-znak” organizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Krakowski Odział IPN i Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W tym roku do konkursu przystąpiło 60- ciu uczniów z Mszany Górnej, Piekiełka, Olszówki, Pisarzowej, Dobrej, Jurkowa, Limanowej i Tymbarku. Dyrektor szkoły Jolanta Dunikowska-Wszołek, powitała uczestników, ich opiekunów i przedstawiła Jury konkursu, w skład którego weszli: Ewa Skrzekut – Kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Paulina Ablewicz – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej i Dariusz Gorajczyk – pracownik Krakowskiego Oddziału IPN.

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ZNAJ ZNAK

Dla uczestników zorganizowano także turniej strzelecki, nad przebiegiem którego nadzór sprawował ppłk. Dariusz Gizicki.

WYNIKI TURNIEJU STRZELECKIEGO W RAMACH POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ZNAJ ZNAK

Po zakończonym konkursie Dariusz Gorajczyk – pracownik Krakowskiego Oddziału IPN wygłosił dla uczestników i ich opiekunów prelekcję „Zapomniane ogniwo. Konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich 1944-1956”. Była to kolejna bardzo ciekawa lekcja odkrywanej po latach historii. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują członkom Jury, uczestnikom i ich opiekunom za wspólne zgłębianie historii i dobrą zabawę.

uczestnicy podczas konkursu powiatowego znaj znak zwycięzcy konkursu odbierają z rąk dyrektora szkoły nagrody zwycięzcy konkursu odbierają z rąk dyrektora szkoły nagrody

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij