Powiatowy Konkurs Wiedzy – „Nie daj szansy AIDS”

rollup SANEPID-u i starostwa

4 grudnia 2023 r.

Dnia 1 grudnia tradycyjnie od 1988 roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Problem wiedzy o tej chorobie jest ciągle aktualny. Poruszanie tematyki zakażeń wirusem HIV jest niezwykle ważne, ponieważ kształtuje zachowania skierowane na profilaktykę, a także zwiększa świadomość testowania się w kierunku HIV, co powoduje mniejszy odsetek zachorowań. Dlatego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej we współpracy z Powiatem Limanowskim oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu Filia w Limanowej po raz kolejny zorganizowały dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych Powiatowy Konkurs Wiedzy pod hasłem przewodnim „Nie daj szansy AIDS”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 5 szkół średnich powiatu limanowskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.
Konkurs rozstrzygnięto następującymi wynikami:
I miejsce ex aequo:
Zuzanna Jasińska – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej;
Kinga Klag – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej.

II miejsce:
Seweryn Krajewski – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej;

III miejsce:
Anna Pietrzak – Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej;

IV miejsce:
Justyna Kurkowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej;

Wyróżnienie:
Paulina Adamczyk – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, gdyż w tym roku poziom wiadomości był wyjątkowo wyrównany.
Nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa wręczyli Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Renata Krzysztof- Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej oraz Paulina Ablewicz- Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej.

Info: PSSE Limanowa