Powiatowy Konkurs Wiedzy – Nie daj szansy AIDS

Zwycięzcy Powiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS „Nie daj szansy AIDS”: I miejsce – Agnieszka Biedroń – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej II miejsce – Łucja Poręba – Zespół Szkół w Tymbarku ex aequo cztery III miejsca: III miejsce – Anna Ceklarz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej III miejsce – Dominik Małgorzata – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej III miejsce Katarzyna Król – Zespół Szkół w Tymbarku III miejsce – Zofia Wójcik – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej

„Nie daj szansy AIDS” pod taką nazwą odbył się 12 grudnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS. Organizatorem przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną w Limanowej we współpracy: ze Starostwem Powiatowym w Limanowej, Biblioteką Pedagogiczną w Limanowej oraz Zespołem Szkół Nr 1 w Limanowej. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, a nagrody dla zwycięzców ufundował Powiat Limanowski.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych powiatu limanowskiego. Młodzież musiała zmierzyć się z testem wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS. Konkurs miał na celu zainteresowanie młodych ludzi problematyką HIV/AIDS, podniesienie poziomu wiedzy oraz kształtowanie zachowani sprzyjających uniknięciu zakażenia HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Uczniowie podczas konkursu musieli zmierzyć się z testem wiedzy o AIDS

Wyniki Powiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS „Nie daj szansy AIDS”:

I miejsce – Agnieszka Biedroń – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej
II miejsce – Łucja Poręba – Zespół Szkół w Tymbarku
ex aequo cztery III miejsca:
III miejsce – Anna Ceklarz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej
III miejsce – Dominik Małgorzata – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej
III miejsce Katarzyna Król – Zespół Szkół w Tymbarku
III miejsce – Zofia Wójcik – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej

Podczas spotkania organizatorzy podziękowali młodzieży za liczny udział w konkursie, zachęcili jednocześnie do dalszego promowania postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Podziękowania złożono również nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do udziału w konkursie.

Imprezę uświetnili swoją obecnością: Małgorzata Twaróg – z Wydziału Organizacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Limanowej, Krystyna Jamróz – Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej, Małgorzata Golonka – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 oraz Paulina Ablewicz – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej.

 

 

źr./fot.: PSSE w Limanowej

image_pdfimage_print

Udostępnij