Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego dokonał oceny stanu przygotowań służb do ferii

10 osób siedzi przy stole konferencyjnym

25 stycznia 2024 r.

24 stycznia br. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu oprócz starosty uczestniczyli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej st. bryg. mgr inż. Tomasz Pawlik, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł. insp. Albert Kogut, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej Aneta Kawula, Zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej Renata Krzysztof, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Limanowej Adam Wiśniewski, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej Marek Urbański, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej Marcin Radzięta oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Ewelina Rapacz-Opyd.

Celem posiedzenia była ocena stanu przygotowania Powiatu Limanowskiego do zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych – „ Ferie 2024”. Przedstawiciele poszczególnych służb omówili stan przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Na dzień 18 stycznia br. zarejestrowanych jest 13 obiektów (łącznie 22 pozycje), w których planowana jest organizacja wypoczynku zimowego – Ferie 2024. Sprawdzono 8 obiektów, w których nie stwierdzono żadnych uchybień. Wśród wyciągów narciarskich na obecną chwilę zamknięty jest wyciąg w Lubomierzu, natomiast w Limanowej, Laskowej i Koninkach wyciągi działają prężnie. Wszystkie służby są w pogotowiu 24h/dobę.

Starosta zwrócił się do Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. Alberta Koguta, który przybył na spotkanie w zastępstwie Komendanta Powiatowego Policji – o zwiększenie patroli w miejscach, w których młodzi ludzie organizują szybką jazdę samochodem, nie zachowując przy tym zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (w miejscowości Tymbark i Limanowa, ul. B. Czecha).

Ponadto określone zostały plany reagowania kryzysowego przy zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt z uwzględnieniem organów odpowiedzialnych za zdrowie zwierząt i zarządzanie reagowaniem kryzysowym, a także wszystkie konieczne służby, straże, inspekcje i organizacje niezbędne do likwidacji kryzysu. Standardy działań w zakresie likwidacji chorób zakaźnych zwierząt realizuje Powiatowy Lekarz Weterynarii.

rada zarządzania kryzysowego podczas spotkania roboczego

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content