Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego dokonał oceny stanu przygotowań służb do wakacji

20 czerwca 2024 r.

19 czerwca br. zorganizowane zostało posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego głównym tematem było zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa w zbliżającym się okresie wakacyjnym.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Tomasz Pawlik, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Albert Kogut, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP nadkom. Mirosław Bulanda, Dyrektor Szpitala Powiatowego dr Marcin Radzięta, Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Renata Krzysztof, Powiatowy Lekarz Weterynarii Aneta Kawula, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Adam Wiśniewski, w zastępstwie Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg – główny księgowy Bogumił Król oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Grzegorz Janczy.

Na posiedzeniu przeprowadzona została ocena stanu przygotowania Powiatu Limanowskiego do zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe warunki sanitarno-epidemiologiczn przygotowanej bazy noclegowej, a także stołówek, basenów i kąpielisk. Zdiagnozowano możliwe zagrożenia związane z planowanymi na terenach leśnych obozami harcerskimi.

Powiatowe służby, inspekcje i straże skupiają się także na działaniach profilaktyczno-edukacyjnych, które obejmują problematykę zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dodatkowo przeprowadzane są kontrole obiektów, miejsc spotkań i punktów sprzedaży.

W drugim bloku tematycznym omówiono kluczowe zagadnienia związane z komunikacją. Dotyczyły one przede wszystkim zakończenia remontów odcinkowych nawierzchni dróg, a także dalszej modernizacji dopiero od września, aby nie utrudniać ruchu turystycznego w czasie wakacji.

Na zakończenie Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podziękował zebranym za merytoryczne i szczegółowe przygotowanie raportów oraz okazaną gotowość do współpracy w obliczu wystąpienia sytuacji niebezpiecznych.