Projekt „Bezpieczny powiat limanowski” otrzymał rządowe dofinansowanie

plakat, biały napis razem bezpieczniej na granatowym tle

7 czerwca 2024 r.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Limanowskiego radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji zadania publicznego w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Realizacja zadania pn. „Bezpieczny powiat limanowski – edycja 2024″ to koszt 110 tys. zł, a dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokryje aż 90 % tej kwoty.

Zakres projektu obejmuje m.in.:
– zakup materiałów odblaskowych dla dzieci z Powiatu Limanowskiego – 1000 zestawów,
– zakup materiałów odblaskowych dla seniorów z Powiatu Limanowskiego – 750 zestawów,
– organizację 30 prelekcji dotyczących ratownictwa medycznego prowadzonych przez Auto Moto Klub w Limanowej w szkołach, przedszkolach lub klubach seniorów Powiatu Limanowskiego,
– zakup namiotu profilaktycznego do użyczenia dla KPP Limanowa,
– zakup mobilnego nagłośnienia do prowadzenia szkoleń dla KPP Limanowa,
– zakup termowizora do poszukiwań,
– zestaw poszukiwawczo – ratowniczy (wodery, latarka taktyczno-poszukiwawcza),
– alkomaty i blow – 2 sztuki do użyczenia dla KPP Limanowa,
– organizację 3 prelekcji prowadzonych przez specjalistów w terapii uzależnień w szkołach Powiatu Limanowskiego na temat skutków stosowania substancji psychoaktywnych,
– organizację dwóch wykładów – debat z zakresu stosowania substancji psychoaktywnych,
– organizację czterech wykładów z zakresu cyberprzestępczości oraz
– organizację dwóch wykładów z zakresu ograniczania przemocy rówieśniczej.

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2024 r. w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Limanowej, Auto Moto Klubem w Limanowej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz szkołami powiatowymi.