Projekt Limanowskie Archiwum Społeczne ruszył pełną parą!

12 lipca 2024 r.

W ubiegły piątek, 5 lipca, w Dworze Marsów – siedzibie Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, odbyło się inauguracyjne spotkanie projektu „Limanowskie Archiwum Społeczne” (LAS). Było to pierwsze z cyklu 12 spotkań integracyjnych, zaplanowanych dla mieszkańców powiatu limanowskiego. Organizatorem spotkania byli Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

Po zakończonej prezentacji miała miejsce żywa dyskusja, podczas której zebrani zadawali pytania dotyczące sposobu zgłaszania się do wywiadów, opracowywania pozyskanych materiałów oraz kolejnych spotkań w ramach projektu. Uczestnicy podzielili się swoimi cennymi spostrzeżeniami, wykazując duże zainteresowanie powstałą bazą danych.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w inauguracji projektu i zapraszamy na kolejne 11 spotkań z cyklu, które odbędą się w tym roku. Najbliższe spotkanie planowane jest na piątek, 12 lipca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej spotkamy się ponownie w listopadzie, na zakończenie projektu, gdzie podsumujemy jego efekty, w tym wystawę oraz aktualnie dostępną zawartość strony internetowej.

Projekt „Limanowskie Archiwum Społeczne” jest współfinansowany ze środków Powiatu Limanowskiego oraz Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Zadanie zostało objęte honorowym patronatem starosty Powiatu Limanowskiego, Mieczysława Urygi, oraz burmistrza Miasta Limanowa, Jolanty Juszkiewicz. Patronat naukowy nad projektem sprawuje Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach oraz do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu naszego wspólnego archiwum!

źr. Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa, fot. Dagmara Malinowska