Przed nami XII Galicyjski Piknik Kolejowy

20 czerwca 2024 r.

W niedzielę 23 czerwca 2024 r. na stacji kolejowej w Kasinie Wielkiej zagości XII Galicyjski Piknik Kolejowy. Uczestnicy wydarzenia podejmą próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was”. Piosenka oraz wspólny śpiew będzie też apelem o zachowanie dla ruchu turystycznego zabytkowej części linii kolejowej. Ponadto organizatorzy zaplanowali dla uczestników spotkania szereg atrakcji, m.in.: konkurs z nagrodami, koncerty i występy artystyczne oraz konferencję pn. „140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 – Tradycja i Nowoczesność”.  W tym roku bowiem Galicyjska Kolej Transwersalna obchodzi swój ważny jubileusz.

Szczegółowy program tegorocznego Pikniku Kolejowego:

1. Godz. 8.00– Porąbka (zbiórka parking koło przystanku PKS) – szlak czarny Skrzydlańskich Zbójników im Henryka Pazdura – Śnieżnica
  2. Godz. 11.00– Spotkanie uczestników akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” i Msza Św. Polowa na Śnieżnicy
  3. Godz. 12.30– przejście turystów ze Śnieżnicy na stację kolejową w Kasinie Wielkiej
  4. Rozstrzygnięcie konkursów z nagrodami „Odkryj Beskid Wyspowy”
  5. Poczęstunek regionalny– Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej
  6. Godz. 14.00– występy

-Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej – kapelmistrz Adam Rusnarczyk

– Zespół Ludowy „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej – kierownik Artur Cudek

– „Teatr Loch Camelot” z Krakowa

1. Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was”– Waldemar Domański Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki
  2. Wspólne śpiewanie piosenek kolejowych:

– „Jedzie pociąg z daleka” Ryszard Rynkowski

– „Remedium” Maryla Rodowicz

– „Ballada wagonowa” Skaldowie

– „Dwa serca, jak pociągi dwa” Wojciech Młynarski

– „Pospieszny pociąg ósma dwie” Krzysztof Krawczyk

1. Konferencja: 140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 – Tradycja i Nowoczesność
  2. Zakończenie
  3. Autobus powrotny dla turystów do Porąbki

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu mieszkańców i gości Powiatu Limanowskiego!

źr. TV28