Przedszkolaki z ZS w Mordarce już bezpieczne

przedszkolaki otrzymują od przedstawiciela AMK Limanowa kolorowe odblaski

Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Mordarce znają już zasady udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego poruszania się po drogach Powiatu Limanowskiego. Wszystkie cenne wskazówki na ten temat otrzymali od przedstawicieli Auto Moto Klubu Limanowa podczas spotkania w ramach akcji „Bezpieczny Powiat Limanowski”, które odbyło się 9 maja w Zespole Szkół w Mordarce.

Na spotkaniu prelegenci przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie rozdali im odblaskowe kamizelki i breloczki. Kolejnym punktem był pokaz i ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy – resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przedszkolaki uczestniczyli również w prezentacji samochodów ratownictwa sportowego, co było dla nich nie lada atrakcją. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i otrzymane odblaski zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Organizatorami akcji „Bezpieczny Powiat Limanowski” są: AMK Limanowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Powiat Limanowski, Gold Drop.

GALERIA <- zapraszamy