Przekaż 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu limanowskiego

Chcesz przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności? Nic prostszego! Właśnie trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT), w których możesz swój 1 %  przekazać na organizacje pożytku publicznego z terenu powiatu limanowskiego. Zobacz co należy zrobić:

Na stronie www.powiat.limanowski.pl znajduje się zakładka ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, w której możesz w Wykazie  organizacji wybrać jedną z tych działającej na terenie naszego powiatu.

Następnie należy wpisać jej pełną nazwę w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego. Pamiętaj, aby oprócz nazwy organizacji wpisać numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Ostatnim krokiem jest wyliczenie sumy, którą przekazujesz. Kwota nie może przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego. Dzięki uproszczeniu procedury przekazania 1% nie musisz się martwić niczym więcej. Pieniądze 1% podatku należnego na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom pożytku publicznego?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,
  • podatnicy uzyskujący dochód z obrotu papierami wartościowymi,
  • podatnicy uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości,
  • 1% podatku dochodowego mogą przekazać również emeryci – jeżeli samodzielnie złożą formularz PIT-37, na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS.

Serdecznie zachęcamy do pomagania organizacjom, które aktywnie działają na rzecz mieszkańców Powiatu Limanowskiego. Możesz sam zdecydować, na jaki cel przekazane zostaną Twoje pieniądze i jakie działania będziesz wspierać.

Serdecznie zapraszamy do przekazania 1%.

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content