Przyjdź po flagę do Starostwa Powiatowego w Limanowej!

W maju obchodzić będziemy 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja, zachęcamy, aby te dni uczcić pamięcią i umieścić w oknach lub na balkonach swoich domów flagi państwowe.

Już od wtorku 23 kwietnia w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej na pierwszym piętrze na Kancelarii Ogólnej, a także w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej na limanowskim rynku można będzie zabrać bezpłatnie flagę.

Wywieszenie flag w oknach swoich domów to symbol patriotyzmu, ale także piękna lekcja historii przekazana młodym pokoleniom. Zapraszam wszystkich mieszkańców odwiedzających Starostwo Powiatowe w Limanowej lub Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej do odbioru flag państwowych i wywieszenie ich w dniach od 1 do 3 maja w swoich domach. Niech w tych dniach w naszym powiecie będzie biało – czerwono – mówi Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W tym roku Powiat Limanowski po raz pierwszy wyszedł z tą inicjatywą. Pomysł ten ma na celu zachęcenie do wywieszania flag na balkonach czy w oknach domów. Jest to piękny gest – wyraz naszego patriotyzmu i pamięci o datach ważnych dla naszego kraju.

image_pdfimage_print

Udostępnij