Radio RDN Nowy Sącz ma już 10 lat!

W niedzielę 5 września Radio RDN Nowy Sącz świętowało swój Jubileusz 10-lecia istnienia i spotkało się ze słuchaczami w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu. Już od dekady Radio RDN Nowy Sącz nadaje program z regionu sądeckiego, gorlickiego i limanowskiego.

5 września 2011 studio lokalne radia RDN Małopolska przekształciło się w rozgłośnię nadającą odrębny program z Sądecczyzny i okolic. Od 10 lat informuje, co dzieje się w regionie, gra najlepszą muzykę oraz dociera do odbiorców z przekazem ewangelicznym.

Wydarzenie w Starym Sączu rozpoczęło się od Mszy świętej pod przewodnictwem bpa Artura Ważnego. Następnie odbyły się prezentacje ekip Radia RDN, koncerty kapel Rożnowioki i Zalasowanie oraz zespołu Megitza.

Podczas uroczystego spotkania Starosta Limanowski Mieczysław Uryga na ręce Dyrektora Radia RDN ks. dr hab. Jana Bartoszka przekazał okolicznościowy upominek oraz gratulacje, życzenia i wyrazy uznania: – „Dziękuję za dekadę pracy, jaką radio RDN podejmuje dla promocji Małopolski, w tym powiatu Limanowskiego, będąc zawsze blisko spraw najważniejszych dla mieszkańców regionu. Życzę Dyrekcji oraz całemu Zespołowi Radia RDN Nowy Sącz, kolejnych pięknych lat w eterze, wśród wiernych słuchaczy. Niech misja, jaką jest ewangelizacja za pomocą nowoczesnych środków przekazu, rzetelna informacja, edukowanie, promocja regionu oraz dostarczanie wartościowej rozrywki pozostanie nadal priorytetem w dalszym rozwoju rozgłośni”.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content