Rozpoczął się IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku

W Społecznej Publicznej Szkole Muzycznej w Tymbarku rozpoczęły się przesłuchania w ramach IV Międzynarodowego Konkursu Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia, pod hasłem “Moja muzyka jest ojczyzną”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Oficjalne rozpoczęcie Konkursu odbyło się o godzinie 16:00. Przybyli oraz głos zabrali, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Sekretarz Zarządu Głównego STO w Warszawie Krzysztof Kwiatkowski oraz uczestnicy konkursu. Po oficjalnym otwarciu Konkursu przez Dyrektor Konkursu honorowego prof. oświaty Halinę Waszkiewicz-Rosiek, nastąpiło ogłoszenie wyników w poszczególnych grupach.

Listę nagrodzonych odczytali: Przewodniczący Jury Khac-Uyen Nguyen, wietnamsko – norweski dyrygent oraz członek jury Anna Sowa-kompozytor, absolwentka tutejszej szkoły, obecnie rezydent szwajcarski. Pozostali członkowie międzynarodowego jury to: Miho Sanou, Japonia, fortepian , Dominika Anna Rosiek, Polska, Wielka Brytania, skrzypce (również absolwentka szkoły), Cameron Todd, Wielka Brytania, trąbka oraz dr Janusz Pater, Polska, prof. POSM II st. w Krakowie, akordeon.

Źródło,fot.: Tymbark.in