Rozpoczęcie doręczania paczek w ramach Modułu IV Programu PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej w ramach Modułu IV Programu PFRON pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” rozpoczyna dostarczanie paczek przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych leżących bądź leżących i okresowo poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Zadanie realizowane jest jako dodatkowe wsparcie rzeczowe dla osób niepełnosprawnych w związku z panującą epidemią COVID-19. Na jego realizację Powiat Limanowski pozyskał środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 100 000 zł.

Pomoc trafi do ponad 100 osób z terenu Powiatu Limanowskiego, które zgłosiły się lub zostały zgłoszone do Programu. Wartość jednej paczki wynosi około 900 zł.

Wsparcie rzeczowe obejmuje akcesoria ochrony osobistej, środki dezynfekcyjne, produkty do pielęgnacji i produkty lecznicze oraz przyrządy pomiarowe.

1 października br. w inauguracyjnym spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Oddziału Małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Marta Mordarska, Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski – Agata Zięba, Etatowy Członek Zarządu – Wojciech Włodarczyk oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej – Monika Nawalaniec.