Rozpoczynają się ferie w Małopolsce! Oferta instytucji i ośrodków kultury na terenie Powiatu Limanowskiego

8 luty 2024 r.

Od poniedziałku 12 lutego br. uczniowie pięciu kolejnych województw, w tym z województwa małopolskiego rozpoczną ferie zimowe.

Ośrodki i instytucje kultury na terenie Powiatu Limanowskiego przygotowały na ten czas specjalną ofertę, szczególnie dla dzieci i młodzieży wypoczywających w naszym regionie.

Zachęcamy do zapoznania ze szczegółami ofert i terminami zajęć na zamieszczonych poniżej plakatach.

• Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

• Limanowski Dom Kultury

• Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach

• Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi

• Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej

• Gmina Kamienica

• Gorczański Park Narodowy

• Gmina Dobra

• Gmina Tymbark

• Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Porębie Wielkiej

Przypominamy, że aktywny wypoczynek w Powiecie Limanowskim zapewnia m.in. pięć ośrodków Narciarskich ulokowanych na stokach Beskidu Wyspowego i Gorców. Aktualne warunki można śledzić na stronach:  Limanowa –  ski,  Laskowa – ski, Kasina – ski, Ski- Lubomierz, Koninki – ski.

Miłośnikom sportów zimowych polecamy również wielofunkcyjne  Trasy Wokół góry Mogielica „Aktywna Mogielica”. Łącznie 25 km tras, poprowadzonych na wysokości ponad 800 m n. p. m  na drogach i szlakach leśnych Beskidu Wyspowego, a w sezonie zimowym pełni funkcję tras narciarstwa biegowego.  Bieżące informacje i aktualności publikowane są na www.trasymogielica.pl oraz na profilu Trasy Wokół góry Mogielica w mediach społecznościowych.

Atrakcyjną ofertę na czas ferii zimowych przygotowała także Pływalnia Limanowska:

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat organizuje limanowski ARS Klub Kyokushinkai. W programie: zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate i samoobrony oraz gry i zabawy skierowane do dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-19:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej, przy ul. Jordana 3.  Zapisy i informacje pod numerem tel. 606 820 255.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim spędzającym czas wolny w Małopolsce oraz w Powiecie Limanowskim wspaniałego wypoczynku i wielu pozytywnych emocji.