Rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Eko-Kartka Wielkanocna”

26 marca 2024 r.

26 marca br. w  Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom i uczestnikom I Powiatowego Konkursu Plastycznego „ EKO – Kartka wielkanocna” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce pod honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi oraz Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta.

W ramach konkursu plastycznego skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Limanowskiego, uczestnicy mieli za zadanie wykonać kartkę wielkanocną z wykorzystaniem w pracy surowców wtórnych tj. np. gazety, plastik, skrawki materiałów. Praca była dla najmłodszych przede wszystkim świetną zabawą, angażującą ich kreatywność. Celem konkursu było również zachęcanie dzieci do postaw proekologicznych, odkrywanie i promowanie dziecięcych uzdolnień , doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Paweł Ciuła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mordarce, Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, którzy wręczyli nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Nie zabrakło gratulacji i wyrazów uznania dla młodych artystów i towarzyszących im rodziców oraz opiekunów, a także serdecznych życzeń z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

W konkursie wzięło udział 152 uczestników z 37 szkół i przedszkoli z terenu Powiatu Limanowskiego: 78 dzieci z oddziałów przedszkolnych i 74 uczniów z klas 1-3. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: przedszkola i klasy 1-3 szkoły podstawowej, a komisja konkursu w każdej kategorii dokonała wyboru po trzech zwycięzców i dziesięciu wyróżnionych.

Pełna lista laureatów przedstawia się następująco:

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym

Nagrody główne:

• Lena Szubryt Szkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Przemysław OrzełSzkoła Podstawowa im. ks. J. Górszczyka w Pisarzowej
  • Dominika Kaleta Przedszkole Samorządowe w Jodłowniku

Wyróżnienia:

• Karolina SmagaMiejskie Przedszkole Nr 3 w Limanowej
  • Martyna Łukasik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie im. Konstytucji 3-go Maja
  • Mateusz Skrzekut – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej
  • Marcelina Bury – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej
  • Nikodem Saska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie im. Konstytucji 3-go Maja
  • Lena Karkowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie im. Konstytucji 3-go Maja
  • Maja Węglarz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
  • Magdalena Stankiewicz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku
  • Ryszard Tokarz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej
  • Paulina Orzeł – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej

Kategoria II – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

Nagrody główne:

• Hubert GołąbSzkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej
  • Oliwia Judka Szkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Jan Łagosz Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi w Sechnej

Wyróżnienia:

• Róża SaraZespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłowniku
  • Jakub Pająk Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
  • Julia BanachSzkoła Podstawowa w Wysokiem
  • Julia PajorZespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach
  • Krzysztof Pietrzak Szkoła Podstawowa im. St. Wyspiańskiego w Mordarce
  • Kinga WątrobaSzkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Laura MamcarzSzkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem
  • Antoni SzubrytSzkoła Podstawowa im Wł. Reymonta w Pasierbcu
  • Martyna ZelekSzkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
  • Milena KaletaZespół Szkolno-Przedszkolny w JodłownikuGratulujemy serdecznie  wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Prace w ramach I powiatowego Konkursu Plastycznego „ EKO – Kartka Wielkanocna” są prezentowane w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (Rynek 25). Zapraszamy do zwiedzania!

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ