Rozstrzygnięcie konkursu kompozytorskiego LUDOWO na NOVO

Ludovo na Novo- logo

73 kompozycje konkursowe 61 kompozytorów zostało ocenionych w konkursie  Ludowo na Novo zorganizowanym przez Limanowski Dom Kultury w ramach realizacji projektu pt. „Pielęgnujemy polską muzykę ludową” dofinansowanego ze środków ministerialnych.

Nadesłano kompozycje z kraju i za granicy m.in z Łotwy i Ukrainy. Nagrodzone utwory zostaną wykonane przez Chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego w trakcie uroczystego koncertu.

Koncert odbędzie się w sobotę 22 października o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.  Kompozycje nagrodzone zostaną wydane i opublikowane.

Nadesłane kompozycje oceniało wyjątkowe jury złożone ze znakomitych muzyków znanych w kraju i za granicą. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. dr hab. Wojciech Widłak – kompozytor, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie. W komisji uczestniczyli także prof. dr hab. Agnieszka Franków – Żelazny – dyrygent, chórmistrz z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz znany kompozytor dr hab. Henryk Jan Botor, profesor Akademii Muzycznej
z Krakowa .

Organizator przeznaczył  następujące nagrody: 3 500 zł za I miejsce, 2 500 zł za II oraz 1 500 zł za III miejsce. Przewiduje się również przyznanie wyróżnienia w wysokości 500 zł oraz nagrody specjalnej Burmistrza Miasta Limanowa za najlepszą aranżację pieśni ludowej limanowskiego regionu w wysokości 500 zł.

Link do ogłoszenia wyników jest dostępny jest: TUTAJ

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie piękna i bogactwa polskiej muzyki ludowej, pobudzanie aktywności twórczej i promocja młodych kompozytorów oraz wzbogacenie polskiej literatury muzycznej o wartościowe pozycje muzyki chóralnej.