Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800


Rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Tytus Czyżewski – ludowość i awangarda” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

W piątek 06 sierpnia br. Komisja Konkursowa w składzie dwóch artystek: Ania Rosiek Anka Rosiek i Mariola Kozioł – Rusnarczyk dokonała oceny 43 prac plastycznych, w dwóch kategoriach wiekowych, uwzględniając kryteria oceny ustalone w Regulaminie konkursu plastycznego pn. „Tytus Czyżewski- ludowość i awangarda”

Wybór był trudny, bo temat również od uczestników wymagał refleksji, zastanowienia się oraz sięgnięcia do biografii czy dzieł Tytusa Czyżewskiego, celem poznania jego inspiracji folklorem z jednej strony, a nowatorskim spojrzeniem na sztukę z drugiej. Dlatego też wszystkim, uczestnikom konkursu którzy się z tym tematem zmierzyli należą się słowa uznania .
Organizatorzy dziękują rodzicom, nauczycielom za propagowanie konkursu wśród uczniów szkół oraz Seniorom za liczną odpowiedź na zaproszenie do udziału w konkursie.
Podziękowania kierujemy także do Jury a zarazem Przyjaciół limanowskiej Biblioteki, za rzetelną pracę, fachową ocenę i nieocenione wsparcie bibliotecznych działań.
O uroczystym podsumowaniu konkursu laureaci zostaną poinformowani telefonicznie bądź mailowo.
Zadanie: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”, dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI. Partnerem jest GOKSiT Łukowica oraz Biblioteka Publiczna w Łukowicy – Filia w Przyszowej.

 

źr. MBP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content