Rusza pilotażowy program „Aktywny samorząd”- Zapraszamy do składania wniosków

plakat aktywny samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej serdecznie zaprasza osoby z niepełnosprawnością mieszkające na terenie Powiatu Limanowskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski w ramach Modułu I programu można składać od 20 kwietnia 2018r. do 30 sierpnia 2018r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad realizacji pilotażowego programu “Aktywny samorząd” w 2018 roku można uzyskać dzwoniąc pod numer (18) 33 37 912 oraz zaglądając na poszczególne zakładki strony internetowej tutejszego Centrum tj. www.pcpr-limanowa.pl oraz czytając artykuł o programie.

Warto zapoznać się z wiodącą dokumentacją dotyczącą realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” dostępną pod adresem www.pfron.org.pl w zakładce “Aktywny samorząd.

Celem ułatwienia Wnioskodawcom korzystanie z dostępnych form wsparcia zachęcamy do zapoznania się z dokumentem PFRON pn. „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku”

Formularze wniosków wraz z załącznikami w ramach poszczególnych form wsparcia należy składać w PUNKCIE INFORMACYJNYM Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, codziennie w godzinach od 7:30 do 15:30.

Formy wsparcia w tegorocznej edycji pilotażowego programu „Aktywny samorząd” dotyczą likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Program obejmuje następujące Moduły i obszary wsparcia:

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, w tym:

 1. Obszar A– likwidacja bariery transportowej:
 • Zadanie 1: pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu
 • Zadanie 2:pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B
 1. Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym
 • Zadanie 1: pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania
 • Zadanie 2:dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania
 1. Obszar C– likwidacja barier w poruszaniu się:
 • Zadanie 2:pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
 • Zadanie 3:pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości
 • Zadanie 4:pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości)
 1. Obszar D– pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

PLAKAT INFORMACYJNY – MODUŁ I “Aktywny samorząd”

Ulotka informacyjna  cz.1 – Moduł I “Aktywny samorząd”

Ulotka informacyjna  cz.2 – Moduł I “Aktywny samorząd”

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content