Ruszył nabór do konkursu o Nagrodę Kryształy Soli 2019

Ruszył nabór w konkursie o Nagrodę KRYSZTAŁY SOLI, edycja XV – 2019. Zgłoszenia do 30 września 2019 r. Kryształy Soli to ustanowiona w 2005 roku nagroda dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego. Jej głównym celem jest wzmacnianie wizerunku organizacji pozarządowych, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

Organizacje pozarządowe sprawiają, że świat staje się lepszy i udowadniają, że działanie prospołeczne ma sens. Dzięki nagrodzie „Kryształy Soli” możemy docenić ich pracę, zaangażowanie i podziękować im za działalność na rzecz innych, a także pokazać ich codzienny wysiłek. Nagroda pozwala również wzmocnić wizerunek organizacji w świadomości mieszkańców. W tegorocznej edycji konkursu oceniana będzie działalność organizacji w latach 2014 – 2018- czytamy na stronie www.małopolska.pl

Każda organizacja, osoba fizyczna, osoba prawna, kościół, związek wyznaniowy czy organ administracji publicznej może zgłosić do nagrody organizację, która według nich zasługuje na tytuł najlepszej organizacji pozarządowej. W 2019 roku Kryształy Soli zostaną przyznane w kategoriach:

• Polityka Społeczna, Zdrowie oraz Działalność na Rzecz Osób Niepełnosprawnych
  • Kultura, Dziedzictwo Narodowe, Tożsamość Regionalna
  • Edukacja, Nauka, Społeczeństwo Obywatelskie
  • Sport, Turystyka, Środowisko, Ekologia
  • Gospodarka i Zrównoważony Rozwój
  • Najlepszy Projekt Społeczny

Nowością w konkursie jest nowa kategoria pn. Najlepszy Projekt Społeczny.  W tym roku pragniemy szczególnie docenić realizację najlepszych projektów społecznych, które wpłynęły pozytywnie na rozwój gospodarczy i społeczny oraz poprawę poziomu i jakości życia mieszkańców Małopolski.

Tegoroczną edycję konkursu „Kryształów Soli” wspierała po raz kolejny Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która jest Fundatorem finansowej nagrody Grand Prix Kryształy Soli 2019 w wysokości 5 000 zł.

Dodatkowych informacji udziela: Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego tel. 12 61 60 121/ 12 61 60 982 email: ngo@umwm.pl

Wszystkie niezbędnie dokumenty do zgłoszenia znajdziesz poniżej: