Zimowa Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

zdjęcie grupowe zwycięzców spartakiady

W dniach 28 -29.01.2023 r. na stoku w Kamiannej oraz na terenie Strzelnicy Taktycznej w Mochnaczce Wyżnej trwały zmagania zawodników uczestniczących w I Zimowej Spartakiadzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Z nartą i toporkiem”. Wydarzenie było skierowanie do młodzieży z 5 powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego.

W pierwszym dniu zawodnicy ścigali się na trasach zjazdowych w Kamiannej w czterech konkurencjach: zjazd z wężem strażackim, udzielanie pierwszej pomocy na stoku, strażacki slalom oraz zimowa sztafeta. W drugim dniu mieli do pokonania tor przeszkód, po którym musieli oddać 5 celnych strzałów do tarczy z broni krótkiej kaliber 9mm lub broni bocznego zapłonu 22 mm – w zależności od kategorii wiekowej.
Każdego dnia po zakończeniu zmagań na uczestników czekał obiad, słodki poczęstunek i zabawy na śniegu. Organizatorami wydarzenia byli OSP Łabowa oraz Centrum Szkolenia Psów Obronnych Nowy Sącz Nowy Targ Podhale.
Spartakiadę swoim patronatem objął m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Gratulujemy zwycięzcom.