Spotkania z weteranami

W czterech placówkach oświatowych na terenie powiatu limanowskiego, odbędą się spotkania w weteranami działań w Libanie, na Wzgórzach Golan, na Bałkanach / Bośnia, Kosowo , Macedonia / , Iraku i Afganistanie.

Prelegentami są żołnierze zawodowi i policjanci oraz pracownicy cywilni MON pełniący służbę poza granicami państwa. To przedsięwzięcie realizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu, wpisane w resortową działalność Ministerstwa Obrony Narodowej „ Służymy Niepodległej w 100 lecie odzyskania Niepodległości „

Realizowany program przybliża działalność i specyfikę misji oraz podkreśla wkład RP w kształtowaniu działań pokojowych na świecie – mówi koordynator ze strony MOM i uczestnik spotkań ks. ppłk. Władysław Jasica.

Gospodarzami spotkań są dyrektorzy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Jana Pawła II w Limanowej, Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej i Zespołu Szkół Techniczno –Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Pierwsze ze spotkań odbyły się już w ZSTiO w Limanowej i ZS im. KEN w Tymbarku.

Wielu z uczniów tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN oraz szkół średnich powiatu limanowskiego  zastanawia się nad znalezieniem miejsca dla siebie w dorosłym życiu. Jedną z możliwych alternatyw jest droga zawodowego żołnierza Wojska Polskiego oraz służba w innych formacjach mundurowych / Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna /. W tym właśnie kontekście służby dla pokoju na świecie  młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała  zaproszonych gości.

 

źr.: materiały nadesłane

image_pdfimage_print

Udostępnij