Spotkanie limanowskich samorządowców z Wiceministrem Rozwoju i Technologii Piotrem Uścińskim

Starosta,Wiceminister,Wójtowie na spotkaniu Limanowskich Samorzadowców

 17 maja w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z Wiceministrem Rozwoju i Technologii Piotrem Uścińskim. Wydarzenie zorganizowali i koordynowali Posłowie na Sejm RP: Patryk Wicher oraz Jan Duda. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, wójtowie/burmistrzowie gmin powiatu limanowskiego wraz z pracownikami merytorycznymi. 

W trakcie spotkania minister poruszył kwestie dotyczące zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zastąpienie studium uwarunkowań planem ogólnym gminy, uproszczenie procedur planistycznych, doprecyzowanie zasad wydawania decyzji o warunkach zabudowy, wprowadzenie Rejestru Urbanistycznego – to główne założenia nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przygotowanej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Nowe przepisy mają wejść w życie 30 dni od ogłoszenia, przy czym uchwalenie ustawy planowane jest jeszcze w 2022 roku. Wyjątkiem będą przepisy, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku, dotyczące Rejestru Urbanistycznego i dalszej cyfryzacji aktów planistycznych, a także przepisy związane z nową formą opłaty planistycznej.

Przybyli na spotkanie, zadając pytania Piotrowi Uścińskiemu, mogli rozwiać swoje wątpliwości dotyczące nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content