Odbyło się spotkanie w sprawie organizacji Memoriału Henryka Łasaka

zebrani organizatorzy podczas rozmów

2 marca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie dotyczące organizacji 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Henryka Łasaka. Założenia organizacyjne ustalali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich Mieczysław Nowicki i Dyrektor Wyścigu Tadeusz Mytnik – ikony kolarstwa lat 70-tych ubiegłego stulecia.

12 sierpnia br. na terenie powiatu limanowskiego zagoszczą międzynarodowe drużyny kolarskie, które już po raz 4 podejmą rywalizację  na wymagającej trasie Beskidu Wyspowego. Impreza co roku gromadzi wielu pasjonatów sportów rowerowych i jest okazją do promocji tej formy aktywności fizycznej oraz pięknych tras widokowych Powiatu Limanowskiego. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu i kibicowania najlepszym drużynom.

wspólne zdjęcie uczestników spotkania

Memoriał Henryka Łasaka po raz pierwszy wystartował w 1999 roku. Poświęcony został pamięci Henryka Łasaka zasłużonego kolarza, który m.in. pięciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski, a po zakończeniu kariery z sukcesami trenował polską kadrę kolarzy szosowych. Został zapamiętany m.in. jako współtwórca największych sukcesów polskiego kolarstwa.  Od początku istnienia Memoriał wpisany jest do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i jest uznany za najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content