Spotkanie samorządowców w sprawie powstania nowej drogi łączącej Gdów z Limanową.

powitanie statosty i uczestnicy konferencji

W dniu 01.02.2023 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie informacyjne, którego celem było zapoznanie z studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowym dotyczącym planowanej budowy połączenia drogowego łączącego drogę wojewódzką (DW966) w rejonie Gdowa z drogą wojewódzką (DW 965) lub drogą krajową (DK28) w rejonie Limanowej.
W spotkaniu udział wzięli: Starosta Mieczysław Uryga, członkowie zarządu Wojciech Włodarczyk i Józef Jaworski, radni powiatu Marian Wójtowicz i Bolesław Jania oraz przedstawiciele samorządów powiatu limanowskiego, wielickiego i bocheńskiego. Zarząd Dróg Wojewódzkich reprezentowali: dyrektor Katarzyna Węgrzyn–Madeja i zastępca dyrektora ds. inwestycji Robert Górecki.
Dzisiejsza konferencja jest kontynuacją podpisania w kwietniu 2022 roku porozumienia ws. opracowania studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego oraz zaproponowanych zmian koncepcyjnych uwzględniających uwagi i propozycje przekazane przez jednostki samorządu terytorialnego w tym Starostwo Powiatowe w Limanowej. Na ich podstawie firma projektowa opracowała i przedstawiła wariant dodatkowego korytarza wraz z uwarunkowaniami techniczno-terenowymi związanymi z jego potencjalnym przebiegiem. Zaprezentowane na spotkaniu materiały zostaną przekazane do zainteresowanych samorządów, aby umożliwić dokładne zapoznanie się z danymi i ponowne wyrażenie opinii.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content