Spotkanie w Urzędzie Miasta Limanowa dotyczące obchodów Święta 6-lecia 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej połączonego z przysięgą wojskową

22 luty 2024 r.

21 lutego br. w Urzędzie Miasta Limanowa odbyło się spotkanie dotyczące organizacji uroczystych obchodów święta 6-lecia 11. Brygady Obrony Terytorialnej połączonego z przysięgą wojskową żołnierzy Obrony Terytorialnej.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wojsk obrony terytorialnej: Dowódca 114. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Limanowej ppłk Marcin Lorek, przedstawiciele 11. Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Krakowie – mjr Robert Białowolski i kpt Karol Gąsior oraz przedstawiciele samorządów miasta i powiatu: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej Eweliną Rapacz – Opyd i Dyrektorem Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Mateuszem Pietrzakiem oraz gospodarz spotkania – Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z insp. Moniką Kempny z Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Na 25 maja 2024 r. ustalony został program uroczystości, podczas której 6-lecie powstania obchodzić będzie 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. W ramach obchodów na rynku  w Limanowej odbędzie się również przysięga wojskowa żołnierzy Obrony Terytorialnej.

źr. UM Limanowa