Spotkanie z KGW w Młyńczyskach podczas akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”

28 lipca 2023 r. na rynku w Limanowej miało miejsce ostatnie w lipcu spotkanie z cyklu  „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”.

Piątkowe, wakacyjne wydarzenie odbyło się w godzinach 9:00 do 13:00 w towarzystwie Koła Gospodyń Wiejskich w Młyńczyskach.

Na stoisku promocyjnym KGW królowały różnorodne regionalne smakołyki m.in. chleby, w tym chleb czosnkowy, ze ze smalcem i ogórkiem, jagodziaki, ciasta, sery – korbace i twaróg, kapusta oraz żurek; dostępne do degustacji i do nabycia.

 

 

Potrawy i produkty, przygotowane przez  gospodynie z KGW w Młyńczyskach zgromadziły amatorów regionalnej kuchni z Limanowej i okolic. Obecni byli również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego – Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: Józef Jaworski oraz Wojciech Włodarczyk.

Dziękujemy KGW w Młyńczyskach oraz wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone piątkowe przedpołudnie w III edycji akcji  promującej dziedzictwo kulinarne regionu, oraz działalność  lokalnych kół gospodyń.

Zapraszamy już za tydzień na pierwsze sierpniowe „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” na limanowskim rynku!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content