Spotkanie z mikro-przedsiębiorcami z terenu Powiatu Limanowskiego

Przedsiębiorcy uczestniczący w spotkaniu

W dniu 22 stycznia br. o godz. 10 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie spotkanie zorganizowane przez Starostę Limanowskiego i Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej z Przedsiębiorcami z terenu powiatu limanowskiego, którzy w 2017 roku otrzymali środki z Funduszu Pracy lub Europejskiego Funduszu Społecznego na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk, który w imieniu własnym jak również Starosty Limanowskiego Jana Puchały przywitał zaproszonych gości. Pogratulował wszystkim mikro-przedsiębiorcom odwagi w podjęciu decyzji o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej oraz zaprosił do współpracy z PUP przy tworzeniu nowych miejsc pracy. Życzył wielu sukcesów w prowadzeniu własnego biznesu, jak również osiągnięcia satysfakcji zawodowej i osobistej. Wyraził również przekonanie, że działalnośc nowo powstałych firm przyczyni się do dalszego ożywiania lokalnego rynku pracy.

Dyrektor PUP Marek Młynarczyk

W dalszej części spotkania wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Każdy z przedsiębiorców krótko przedstawił profil działalności swojej firmy, zachęcając do współpracy i korzystanie ze swoich usług.

Dyrektor PUP Marek Młynarczyk wraz ze swoim zastępcą Anną Cuper wręczają uczestnikom pamiątkowe dyplomy

W trakcjie spotkania Czesław Abram z Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej poinformował uczestników o działającym w Starostwie Powiatowym w Limanowej Punkcie Wspierania Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora. Przekazał informacje o aktualnie realizowanych projektach, grupach docelowych, które mogą wnioskować o pozyskanie środków w ramach danych funduszy, terminach naboru wniosków i zaprosił przedsiębiorców do współpracy w zakresie aplikowania o środki na rozwój działalności gospodarczej.

Czesław Abram doradca w Punkcie Wspierania Przedsiębiorczośc i Obsługi Inwestora działającym w Starostwie Powiatowym w Limanowej

Zastępca Dyrektora PUP Anna Cuper przedstawiła aktualną sytuację na rynku pracy w powiecie limanowskim. Przekazała również informacje dotyczące usług i instrumentów rynku pracy świadczonych przez Urząd Pracy dla przedsiębiorców i pracodawców oraz możliwościach uzyskania wsparcia w ramach funduszu pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego w 2018 roku. Na zakończenie spotkania podziękowała wszystkim przedsiębiorcom za udział w spotkaniu i złożyła uczestnikom noworoczne życzenia.

Zastępca Dyrektora PUP Anna Cuper

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 przedsiębiorców, którzy podczas spotkania otrzymali opracowane przez PUP materiały informacyjne promujące usługi rynku pracy. Mikro-przedsiębiorcy wypełnili również oświadczenia monitorujące prowadzenie działalności gospodarczej. Spotkanie było dla uczestników również okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z innymi przedsiębiorcami i doradcami PUP w Limanowej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej – Dyrektor Marek Młynarczyk, Zastępca Dyrektora Anna Cuper, pracownicy Zespołu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego: Ewa Matras i Justyna Górka oraz Czesław Abram, podinspektor Wydziału Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej .