Spotkanie z pracodawcami z terenu powiatu limanowskiego

Spotkanie z pracodawcami z terenu Powiatu Limanowskiego - uczestnicy konferencji

9 grudnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z lokalnymi pracodawcami organizowane przez Starostę Limanowskiego i Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej pod patronatem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika.

Celem spotkania było nawiązanie i zacieśnienie współpracy z pracodawcami z terenu powiatu limanowskiego poprzez omówienie zagadnień związanych z zatrudnianiem cudzoziemców na terenie RP. Wszystkich zgromadzonych przywitali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk. Spotkanie poprowadziła Pani Lucyna Gajda – zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wielu firm, z różnych obszarów rynku pracy m.in.: z branży budowlanej, przemysłowej, gastronomicznej, usługowej (łącznie 50 osób).

    

Uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia poświęcone zasadom zatrudniania cudzoziemców na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi składanego przez pracodawcę oraz warunki uzyskania przez cudzoziemca zezwolenia na pracę. Prowadząca spotkanie odpowiadała również na szereg pytań związanych z problemami i wątpliwościami, z jakimi spotkali się pracodawcy przy zatrudnianiu cudzoziemców.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content