Świąteczno – Noworoczny koncert w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

2 stycznia 2024 r.

Około stu muzyków wystąpiło podczas Zagórzańskiego Koncertu Świąteczno – Noworocznego, który miał miejsce 29 grudnia br. w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Wydarzenie, którego jednym z patronów honorowych był Starosta Limanowski Mieczysław Uryga zgromadziło liczną publiczność. Wysłuchano ponadczasowe utwory w mistrzowskim wykonaniu zagórzańskich artystów.

Koncert odbył się w czterech częściach. W pierwszej  wybrzmiały tradycyjne kolędy, w drugiej publiczność usłyszała utwory zagórzańskie i góralskie, w trzeciej – muzykę z repertuaru filmowego, a w części finałowej zaprezentowano popularne pastorałki. Orkiestra Dęta z Mszany Górnej pod batutą Tomasza Węglarza do muzycznej współpracy zaprosiła w tym roku: sekcję smyczkową, Chór Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej pod dyrekcją Anny Przeklasy – Bierowiec, a także solistów: Adriannę Albrzykowską, Sarę Kurek, Małgorzatę Natanek, Zuzannę Potoniec, Aleksandrę Wąchałę, Piotra Brożka, Tomasza Jarosza i Bogusława Nawarę.

Zagórzański Koncert Świąteczno – Noworoczny poprowadził Bartosz Gocał.

Wszystkie wykonania, wzbogacone dodatkowo oświetleniem, które podkreśliło atmosferę tego wyjątkowego wieczoru, wzbudziły zachwyt wśród widowni i zostały nagrodzone gromkim aplauzem.

Słowa uznania skierowali do artystów: proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej ks. Jerzy Raźny, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba,  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej ks. Marian Bański CR.

Honorowymi patronami koncertu byli: poseł Urszula Nowogórska, Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.

Patronat medialny nad koncertem sprawowały redakcje: TVP Kraków, Radio Plus Kraków/Podhale, Tygodnik Podhalański, Gorce 24 oraz TV28 Telewizja Limanowska.

źr./fot: Tv28