„Święto Chleba” 2018 – relacja

Już po raz piętnasty odbyło się Święto Chleba zorganizowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej. Wydarzenie miło miejsce w dniu 02 września pod patronatem:  Księdza Proboszcza Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Starosty Limanowskiego oraz Burmistrza Miasta Limanowa.

Swoje wyroby wystawiały i do degustacji zapraszały piekarnie, cukiernie i masarnie z terenu powiatu limanowskiego zrzeszone w limanowskim Cechu:

– Piekarnia Władysław Gawlik z Męciny,
– Piekarnia „Krzyś” Krzysztof Golonka z Limanowej,
– Domowa Piekarnia Krzysztof Kotara z Chomranic,
– Piekarnia „Szubryt” z Biczyc Dolnych,
– Cukiernia Elżbieta i Andrzej Jaśkowiec z Mszany Dolnej.

Do degustacji chleba i smalcu dostarczyły cztery również rzemieślnicze firmy masarskie:
– Stanisława i Romana Wiktor z Jodłownika
– Romana Dudka „Laskopol” z Limanowej
– Andrzeja Marka Skolarusa MARKAM z Kasinki Małej.

Do uświetnienia obchodów tegorocznego „Święta Chleba” przyczyniły się również firmy piekarsko-cukiernicze:
– Ewy i Piotra Pajor z Laskowej,
– Ryszarda Stryczek i Stanisława Mąki z Laskowej,
– Haliny Drożdż z Limanowej,

ponadto:
– Władysław i Paweł Michura z firmy Midrew z Młynnego,
– Tadeusz Leśniak, Władysław Kaczmarczyk i Stanisław Surmacz – miody pszczele.

zdjęcie

Przy tegorocznym Świecie przygrywali nam zespół regionalny „Spod Kicek” z Mordarki  oraz Orkiestra z Tymbarku „Tymbarski ton”.

Podczas obchodów tegorocznego święta Chleba wręczono odznaczenia rzemieślnikom zrzeszonym w Limanowskim Cechu przyznane przez Związek Rzemiosła Polskiego :

1. Honorowa Odznaka Rzemiosła dla Pana Jacka Kądziołki,
  2. Złota i Srebrna Odznaka Mistrza za szkolenie uczniów dla Pana Zbigniewa Szubryta.

Wręczone zostały również stypendia pieniężne dla 26 uczniów wyróżniających się w roku szkolnym 2017/2018 za wyniki w nauce i sporcie ufundowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej, jako organ prowadzący Branżową Szkołę I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa.

zdjęcie

Oprac.na podst.: Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej