„Święto Kapusty” zorganizowane przez KGW Siekierczyna

W sobotę 5 października w Siekierczynie I odbyło się Święto Kapusty, zorganizowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Pomimo niekorzystnej aury wszystko odbyło się zgodnie z planem, a na miejscu zgodnie z zamysłem Święta Kapusty skosztować można było kapustę w wielu jej odsłonach, był więc m.in.  bigos, kwaśnica, pierogi z kapustą czy gołąbki. Oczywiście to kapusta tego dnia królowała na stołach, ale nie zabrakło również i innych pyszności, które specjalnie na tą okazję przygotowały członkinie Koła z Siekierczyny.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którym serdecznie za obecność oraz wsparcie podziękowała Przewodnicząca KGW Grażyna Gawlik. A podziękowania otrzymali: Senator RP – Jan Hamerski, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu – Ewą Filipiak i Wicestarostą – Agatą Zięba. Podziękowania odebrali także Wójt Gminy Limanowa  – Jan Skrzekut,  radny Gminy Limanowa – Adam Ryś oraz sołtys wsi Siekierczyna I – Józef Hutek.

Padający deszcz nie zdołał zaburzyć programu uroczystości i na scenie zgodnie z planem wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie przygotowani przez nauczycielkę Annę Zoń oraz była już uczennica szkoły – Sara Ryłko, a wszystkim występom podopiecznych kibicując pod sceną przyglądała się dyrektor Szkoły  – Wiesława Tudaj.

Po występach uczniów na scenie z regionalnym akcentem zaprezentowali się członkowie zespołu „Przyszowianie”, a następnie muzycznie zabawiał zebranych zespół „The Lux”.

Ze względu na warunki pogodowe wspólna zabawa z zespołem kontynuowana była w budynku świetlicy wiejskiej. Tam też przeniosło się stoisko z potrawami z kapusty, które kosztować można było do późnych godzin wieczornych.

Przedsięwzięcie w Siekierczynie I odbyło się dzięki wsparciu partnerów i sponsorów, którym organizatorki – Panie z KGW Siekierczyna I składają wielkie podziękowania.

„Święto Kapusty” odbyło się w ramach operacji „Zakup wyposażenia, organizacja warsztatów oraz imprez kulturalnych w gminie Limanowa” ze środków z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW objętego na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”.

GALERIA

 

źr.fot.: Gmina Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content