Święto Kupca w Limanowej

Obchody Świeta Kupca w Limanowej w Limanowej, listopad 2019 - Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podczas przemówienia do uczestników

Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Limanowej świętował 16 listopada tradycyjne obchody Święta Kupca. W wydarzeniu wraz z członkami Kongregacji brał udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Starosta przekazał życzenia dla kupców i rzemieślników z powiatu limanowskiego oraz na ręce Prezesa KKK w Limanowej Ryszarda Kulmy wręczył list gratulacyjny.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w limanowskiej bazylice sprawowana w intencji członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Limanowej.

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie kupieckie w restauracji Kleopatra. Prezes Ryszard Kulma powitał gości oraz dokonał podsumowania działalności Kongregacji. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Limanowski podziękował kupcom i rzemieślnikom za dbanie o lokalny handel oraz zaangażowanie na rzecz gospodarki naszego regionu.

-Dzisiaj w realiach nowoczesnej gospodarki ważne jest, aby regionalne produkty oraz rzemiosło cechujące się najwyższą jakością, były skutecznie promowane, chronione oraz łatwo dostępne dla mieszkańców. Życzę niech nadchodzące lata sprzyjają realizacji wszelkich powziętych zamierzeń, a podejmowane wyzwania służą wszechstronnemu rozwojowi lokalnego handlu  –  przekazał Starosta Limanowski.

W dalszej części spotkania był czas na uroczystą kolację oraz wspólne rozmowy kupieckie.