Święto Szkoły w ZSTiO

16 października 2019 roku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej obchodził podwójne święto. O godzinie 11.00 odbyła się w murach limanowskiego Mechanika uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, a także obchodów 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II, patrona szkoły, na papieża.

Uroczysta akademia rozpoczęta została przez pana dyrektora Stanisława Wąsika, który przywitał zebranych, w tym przybyłych na uroczystość Starostę Powiatu Limanowskiego pana Mieczysława Urygę, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej pana Artura Krzaka, przedstawiciela Rady Rodziców pana Bolesława Garncarza, a także zgromadzonych emerytów, nauczycieli, katechetów i młodzież.

Słowa powitania i najlepsze życzenia dla nauczycieli i uczniów po dyrektorze Stanisławie Wąsiku wygłosił pan starosta Mieczysław Uryga – Dziękuję nauczycielom i rodzicom za trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce wkładane w pracę z młodzieżą, natomiast uczniom życzę nieustannej ciekawości świata oraz spełnienia marzeń i pasji – przekazał Starosta Limanowski.

Trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących otrzymało stypendium Starosty Limanowskiego. Po oficjalnych gratulacjach przekazanych stypendystom uczniowie klas pierwszych w asyście Pocztu Sztandarowego przystąpili do uroczystego ślubowania.

 

Młodzież klas starszych, przygotowana przez panią Dorotę Stach we współpracy z paniami Marią Gawron, Elżbietą Nawalaniec i Anną Kulpą, zaprezentowała ciekawy program artystyczny, podczas którego mogliśmy posłuchać słów Ojca Świętego, przypomnieć sobie ważne wydarzenia z historii szkoły, posłuchać interesujących aranżacji muzycznych. W swoim programie młodzież dziękowała nauczycielom za ich zaangażowanie i wsparcie. „Wkładasz piękno w moje dłonie, jako nauczyciel dajesz mi słowa, obrazy, idee, na których buduję swoje życie. Cokolwiek zbuduję w przyszłości, dzięki Twojej pomocy mam już gotowe fundamenty” – mówił jeden z występujących. – Drodzy Uczniowie, za Waszą obecność, niewyczerpaną energię i pomysłowość dziękujemy i my – nauczyciele – napisali pedagodzy na stronie ZSTIO w Limanowej.

 

GALERIA

 

źr.fot. ZSTIO Limanowa

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content